Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą

Kolaż zdjęć na których Katarzyna Bonda podpisuje książki oraz pozuje do zdjęć z czytelnikami.
5 listopada 2024r. gościliśmy w naszej Bibliotece Katarzynę Bondę – dziennikarkę, pisarkę i niekwestionowaną Królową Polskiego Kryminału. Urodziła się w Białymstoku, wychowała w Hajnówce. Zadebiutowała w 2007 roku powieścią kryminalną Sprawa Niny Frank, nominowaną do Nagrody Wielkiego Kalibru. Jest to pierwsza część cyklu przygód Huberta Meyera, detektywa i pierwszego książkowego profilera w polskiej literaturze kryminalnej. W 2008 roku wydała Polskie morderczynie oraz Zbrodnię niedoskonałą napisaną wspólnie z komisarzem Bogdanem Lachem. W 2010 roku wydała kolejną powieść kryminalną o policyjnym profilerze – Tylko martwi nie kłamią. Jej książka Okularnik została nominowana w Plebicycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Kryminał sensacja Thriller. Jej książki wydawane są w 17 krajach, zostały także przeniesione na szklany ekran, a są to Żywioły Saszy – Ogień (ekranizacja powieści Lampiony) oraz Morderczynie (ekranizacja powieści Polskie morderczynie).
 
Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta i okolic. Głównym tematem wieczoru była najnowsza książka pisarki W głąb, ale usłyszeliśmy także wiele niesamowitych ciekawostek o kulisach powstawania innych tytułów. Pani Katarzyna opowiadała o tajnikach pracy pisarza, o tym w jaki sposób zbiera informacje, ile czasu poświęca na zgłębianie akt sądowych. Dowiedzieliśmy się jak niesamowicie silnym psychicznie trzeba być, aby zagłębiać się w sprawy kryminalne i pisać o nich oraz jaka jest recepta na utrzymanie się na ciągle zmieniającym się rynku wydawniczym. Podczas wywiadu pisarka z humorem opowiadała o swoim debiucie filmowym, kiedy to zagrała niewielką rolę osoby z tłumu. Na zakończenie autorka zdradziła czytelnikom, że już niedługo, a dokładnie w styczniu 2025r. ukaże się jej kolejna powieść.
Po spotkaniu pani Katarzyna chętnie rozmawiała ze swoimi fanami oraz pozowała do zdjęć i rozdawała autografy.
 
Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025
 
 
Tekst: Kamila Onaszkiewicz
Zdjęcia: Anna Filipczuk