XXVIII Turniej Wiedzy o Sokołowie i Powiecie – 2017

XXVIII Turniej Wiedzy o Sokołowie i Powiecie – 2017

Jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni mała ojczyzna i dlaczego warto popularyzować wiedzę o najbliższym regionie, pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej wiedzą już od dawna, dlatego od tylu już lat organizują Turniej Wiedzy o Sokołowie i Powiecie. 14 czerwca odbył się już XXVIII Turniej!

W tegorocznej edycji wzięło udział sześć dwuosobowych drużyn z sokołowskich gimnazjów i szkół średnich. urniej prowadzili pracownicy Biblioteki Joanna Miściorak i Andrzej Rybiński. Przebiegał on w 5 rundach. W pierwszej drużyny odpowiadały na pytania z historii naszego miasta oraz powiatu sokołowskiego. Druga dotyczyła regionalizmu i uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące lokalnej gwary i używanych dawniej sprzętów. Jedną z ciekawszych była trzecia runda. Pytania uczestnikom przygotował i zadawał wiceburmistrz Krzysztof Dąbrowski. Dotyczyły one funkcjonowania Urzędu Miasta i miejskich placówek samorządowych. Runda czwarta była sprawdzianem znajomości fotografii starego Sokołowa przedstawionych w pokazie multimedialnym. W rundzie piątej drużyny rozwiązywały test z wiedzy o historii Sokołowa Podlaskiego i powiatu sokołowskiego.

Odpowiedzi zawodników oceniała komisja historyków, w składzie: Jacek Maliszewski – przewodniczący, Barbara Filipowicz, Otylia Szybka oraz Krzysztof Flażyński – kierownik Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta MBP.

I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta: Rafał Jurczak i Piotr Kobyliński;
II miejsce – drużyna z Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. M. Kopernika: Piotr Wyszomierski i Maciej Krystoszyk;
III miejsce – drużyna z Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego: Natalia Kryńska i Agata Krakowska.

Pozostałe drużyny z Salezjańskiego Gimnazjum (Maja Mazur, Piotr Kacprzyk); Salezjańskiego Liceum im. H. Sienkiewicza (Michał Pawelec, Mateusz Trebnio); I–go Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej – Curie (Patrycja Kosowska, Iryna Prylepa) otrzymały taką samą ilość punktów.

Puchar Przechodni ufundowany przez Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski otrzymał Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta.

Każdy uczestnik otrzymał atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Miasto Sokołów Podlaski i Powiat Sokołowski.

{gallery}/Turnieje/2017{/gallery}