XXIX Turniej Wiedzy o Sokołowie i Powiecie – 2018

XXIX Turniej Wiedzy o Sokołowie i Powiecie – 2018

XXIX Turniej Wiedzy o Sokołowie i Powiecie odbył się 30 2018 r. maja. W Turnieju, który składał się z pięciu rund, wzięło udział 6 dwuosobowych drużyn z sokołowskich szkół średnich i gimnazjów.

W rundzie pierwszej i drugiej, drużyny odpowiadały na pytania dotyczące historii miasta i powiatu. W rundzie trzeciej, drużyny odpowiadały na zagadki dotyczące symbolu niepodległościowego, opowiadane przez przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola” Akademia Puchatka” w Sokołowie Podlaskim. Pytania rundy czwartej, przygotowane przez Burmistrza Miasta, zadawał uczestnikom wiceburmistrz – Krzysztof Dąbrowski. Piąta runda była sprawdzianem znajomości fotografii starego Sokołowa zestawionych razem z mapą. Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju, czuwała Komisja Turniejowa w składzie: Dr Grzegorz Ryżewski – pracownik Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Oddział Terenowy w Białymstoku (przewodniczący) oraz członkowie: Krzysztof Dąbrowski – wiceburmistrz, Jacek Maliszewski – nauczyciel historii w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4, Krzysztof Flażyński – kierownik Działu Dokumentacji Dziejów Miasta MBP.

Po podsumowaniu punktów, uzyskanych przez drużyny, Komisja przyznała:

I miejsce – Gimnazjum przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Sokołowie Podlaskim (23 punkty)

II miejsce – Gimnazjum przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6 w Sokołowie Podlaskim (15 + w dogrywce 8 punktów)

III miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Sokołowie Podlaskim (15 + w dogrywce 6 punktów)

W Turnieju wzięły również udział drużyny z: Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego oraz z Zespołu Szkół Salezjańskich.

Puchar Przechodni, ufundowany przez Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski, zdobyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3.

Laureatom i wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałego przygotowania i zapraszamy za rok, na jubileuszowy XXX Turniej Wiedzy o Sokołowie i Powiecie.

{gallery}/Turnieje/2018{/gallery}