Spotkanie autorskie z Adamem Stawickim

Spotkanie autorskie z Adamem Stawickim

19 kwietnia 2024r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim gościliśmy Adama Stawickiego – politologa, dziennikarza i urzędnika samorządowego, a od niedawna debiutującego pisarza.

Jego pierwsza książka „Mrok Północy” to niezwykła podróż w czasie, która przenosi czytelnika do kresów dawnej Rzeczypospolitej, gdzie bohaterowie bronią kraju przed atakami szwedzkich wojsk.

Świat przedstawiony w książce jest pełen niebezpieczeństw, intryg i szermierczych pojedynków. Jest w nim jednak miejsce także na miłość, czułość i piękno. Autor w niezwykle przekonujący sposób ożywia postacie historyczne, przenosząc nas niemal pięćdziesiąt lat przed wydarzenia opisane w klasycznej Trylogii Henryka Sienkiewicza. Już od pierwszych stron czytelnik zostaje wciągnięty w świat epickich przygód i bohaterskich czynów młodych rycerzy: Onufrego Zagłoby i Jerzego Wołodyjowskiego.

Autor podczas spotkania przybliżył uczestnikom tło historyczne powieści, powiedział także co było inspiracją do napisania prequela Trylogii Sienkiewiczowskiej. Dowiedzieliśmy się również, że druga część ukaże się na rynku wydawniczym już we wrześniu tego roku.

Spotkanie było niezwykle ciekawe i inspirujące, czego dowodem była długa kolejka chętnych do kupienia książki i zdobycia autografu Pana Adama. Dziękujemy wszystkim, którzy w ten piątkowy wieczór byli z nami i zapraszamy na kolejne spotkania.

{gallery}Spotkania/2024/Spotkanie_z_Adamem_Stawickim/galeria{/gallery}