Spotkanie autorskie z Paulą Ciulak

Spotkanie autorskie z Paulą Ciulak

Dyskusyjny Klub Książki „Zielona Gęś” działający w Bibliotece Miejskiej gościł na kolejnym cyklicznym spotkaniu Paulę Ciulak – sokołowską, debiutującą pisarkę.

Dnia 8 listopada 2021 r. autorka promowała swoją książkę „Ryzykowna misja”. Jest to pierwsza z trzech części serii „Zakochani w mafii” wydanej przez Wydawnictwo „Dlaczemu”. Rozmowę z autorką w formie wywiadu prowadziła Bożena Mrozowska – Gozdołek – pracownik Biblioteki. Paula opowiadała o powstawaniu swojej książki. Początkowo pisała ją tylko dla siebie „do szuflady”. Odważyła się jednak wysłać tekst do wydawnictwa, które postanowiło wydać powieść i nawet podpisać kontrakt na kolejne tomy. Autorka poprzez swoją książkę chciała pokazać, że każdy człowiek chce gdzieś przynależeć, że potrzebuje zrozumienia, miłości. „Miłość – jak pisze w powieści – jest największą bronią, która może złamać najsilniejszego”. W książce jest dużo tajemnic, które wyjaśnią się dopiero w kolejnych tomach. Już na początku 2022 roku ukaże się druga część powieści „Ryzykowna miłość”.
Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki mieli możliwość wysłuchania wybranych fragmentów powieści, które czytały Małgorzata Popowska i Katarzyna Środa z Bibliotecznej Grupy Teatralnej „Wiraż”. Nie zabrakło również pytań od członków Klubu Książki, na które Paula chętnie odpowiadała. Zdradziła wszystkim, że jest perfekcjonistką, troskliwą starszą siostrą, że lubi czytać książki, oglądać seriale. Od najmłodszych lat lubiła przelewać swoje myśli na papier, tworzyć historie. Członkowie Klubu Książki gratulowali młodej, 22 –letniej początkującej pisarce sukcesu, gdyż nie jest łatwo zaistnieć na rynku wydawniczym, a Pauli się to udało. Czekamy więc na kolejne książki autorki.

{gallery}Spotkania_zdjecia/2021/Paula_Ciulak{/gallery}