Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej

Grafika to kolaż złożony z 4 fotografii. Na każdej z nich widać grupę osób siedzącą na krzesłach, które ustawione są w tzw. krąg. Pomiędzy nimi stoi mężczyzna ubrany w czarny garnitur oraz czerwony krawat. Za nim, na ekranie, wyświetlane są różne slajdy dotyczące Unii Europejskiej. Na boku stoi biała tablica do które, jak widać na jednej z fotografii przyklejone są kolorowe karteczki samoprzylepne. Na środku stoi stolik z laptopem i projektorem.

Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy
o Unii Europejskiej

Mamy przyjemność brać udział w nowym projekcie „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”, realizowanym przez Fundację Civis Polonus we współpracy z Komisją Europejską w Polsce. Jako jedna z 12 wybranych bibliotek mamy nadzieję być źródłem rzetelnej informacji, ale także miejscem dyskusji o Unii Europejskiej. Przed nami m.in. lekcje biblioteczne dla uczniów oraz spotkania z ekspertami dla mieszkańców miasta.

Nasza koleżanka brała udział w 2-dniowym szkoleniu pełnym wiedzy o UE, Parlamencie Europejskim oraz zbliżających się wyborach. Uczestniczyła w spotkaniach z amb. Janem Truszczyńskim (wykładowca w Uczelni Vistula, były ambasador Polski w UE) , Bartłomiejem Balcerzykiem (po. Dyrektora Komisji Europejskiej Przedstawicielstwa w Polsce) oraz Witoldem Naturskim (dyrektor Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce).