Konkurs Literacki „Zabawa z książką” – 2008

Konkurs Literacki „Zabawa z książką” – 2008

Dnia 3 grudnia 2008 r. odbył się konkurs literacki „Zabawa z książką”. Siódma już edycja konkursu dotyczyła życia i twórczości Krystyny Siesickiej.

Nie był to przypadkowy wybór autorki, bowiem w tym roku przypada 80 rocznica urodzin znanej pisarki literatury dla dzieci i młodzieży.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe zespoły uczniów klas szóstych szkół podstawowych i klas pierwszych gimnazjalnych sokołowskich szkół. Konkurs składał się z siedmiu rund. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące biografii i twórczości Krystyny Siesickiej. Drużyny przygotowywały się z takich książek jak: „Falbanki”, „Beethoven i dżinsy”, „Jezioro osobliwości”, „Zapałka na zakręcie”. W poszczególnych rundach uczniowie odpowiadali z jakiej książki pochodzą poszczególne cytaty, o jakim bohaterze mówi wybrany fragment, odróżniali zdanie prawdziwe od fałszywego, wybierali właściwie zakończenia dialogu. Najbardziej atrakcyjną rundą było przedstawienie słownej scenki z wybranej książki Krystyny Siesickiej. W ciekawych przebraniach, z interesującymi rekwizytami, drużyny zaprezentowały swoje zdolności aktorskie. Uczniowie byli doskonale przygotowani do konkursu, poziom był bardzo wyrównany. W przerwie, umilał czas oczekiwania na podsumowania komisji konkursowej, zespół wokalny z Gimnazjum Nr i zespół wokalno-instrumentalny ze szkoły Podstawowej nr 1. Oba zespoły prowadzone przez Pana Zbyszka Filiksa. W konkursie zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w składzie: Aleksandra Granacka, Joanna Kwiek, Agata Miller. Drugie miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w składzie: Izabela Borowska, Paweł Sadłowski, Olga Wojtczuk. Trzecie miejsce – drużyna z Gimnazjum Nr 1 w składzie: Karolina Nazarczuk, Olga Przewoźnik, Olga Sulikowska. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, które wręczył zastępca Burmistrza Miasta Jerzy Maksjan i dyrektor Miejskiej Biblioteki Hanna Lecyk. Drużyny ze szkół, które zdobyły trzy pierwsze miejsca otrzymały dyplomy.

{gallery}Zabawa_z_Ksiazka/2008/{/gallery}