Marcowe spotkanie BKK 2024
1. Maciej Ambrosiewicz, „Suwalska szkatułka. Kulturowy przewodnik po Suwalszczyźnie, czyli 12 (i pół) wędrówek po Międzyziemiu”.
2. Piotr Brysacz, „Patrząc na Wschód. Przestrzeń, człowiek, mistycyzm”.
3. Maciej Cmoch, „Bug. Opowieści o rzece, łęgach, piachach, łąkach, starorzeczach i mokradłach, a także o życiu zwierząt i ludzi w meandry dzikiej rzeki zaplątanych Przewodnik po krajobrazach przyrodniczo-kulturowych”.
4. Maciej Cmoch, „Ptaki za miedzą. Opowieści o mieszkańcach pól, łąk, pastwisk i wsi”.
5. Dorota Filipiak, ”Rumunia. Pęknięte lustro Europy”.
6. Grzegorz Kłosowski, Tomasz Kłosowski, „Biebrza. Opowieści o rzece, mokradłach, olsach i grądzikach, leśnych duktach i wspaniałej Carskiej Drodze, a także o życiu zwierząt i biebrzniętych ludzi na bagnie, które wciąga tak, że już nie pójdziesz dalej”.
7. Wojciech Koronkiewicz, „Nie zbiera się jabłek z tego sadu. Podróż do grobów, duchów i ukrytych skarbów Podlasia Wojciech Koronkiewicz, Pływające krowy, czyli zdrowo zakręconego Podlasia i nie mniej zakręconej Suwalszczyzny część druga”.
8. Wojciech Koronkiewicz, „Podlasie zdrowo zakręcone. Podróż po krainie niezwykłych ludzi i zapomnianych smaków”.
9. Wojciech Koronkiewicz, „Z Matką Boską na rowerze. Podróż do cudownych obrazów, ikon i świętych źródeł Podlasia”.
10. Marcin Sawicki, „Ludzkie klepisko. Historie z Pogranicza: Białorusi, Litwy i Polski”.
11. Michał Skoczek, Paweł Kotwica, „U Pana Boga przy stole. Podlasie i Suwalszczyzna. Przewodnik po lokalnych przysmakach w dwudziestu jeden rozdziałach podany oraz na niezliczonych półmiskach, talerzach, w garneczkach i szklanicach serwowany, okraszony oryginalnymi wschodniemi przepisami i recepturami”. Krzysztof Snarski, „Staroobrzędowcy. Historia, wiara, tradycja”.
12. Mateusz Styrczula, „Pogranicza. Krótki kurs budowania granic. Reportaże z Bałkanów, Etiopii, Europy Wschodniej, Kaukazu, Polski i Ziemi Świętej”.
13. Adam Zbyryt, Adam Wajrak (fotografie), „Ptaki Puszczy Białowieskiej. Opowieści o mieszkańcach niezwykłego lasu”.
14. Ewa Zwierzyńska, Podlaska mozaika. „Reportaże z raju – krainy błota i mgły”.