Ferie w Bibliotece 2024

Ferie w Bibliotece 2024

Drugi tydzień ferii zimowych upłynął w Miejskiej Bibliotece Publicznej pod znakiem różnorodnych spotkań skierowanych do dzieci i ich opiekunów.

W pierwszym dniu Ferii w Bibliotece odbyły się zajęcia z grafiki 2D dla dzieci w wieku 8-10 lat. Uczestnicy tworzyli okładki do swoich ulubionych książek, wykorzystując program Canva. Projektowanie sprawiło dzieciom wiele radości i przyjemności. Oprócz kreatywnych zajęć graficznych można było pograć w gry planszowe, dostępne do wypożyczenia w dziale Multimedia i Zbiory Specjalne.

Drugiego i trzeciego dnia przenieśliśmy się do fascynującego świata modelowania 2D i 3D za pomocą programów Canva i Tinkercad. Dzieci miały okazję zapoznać się z możliwościami programów oraz stworzyć własne projekty.

W czwartek 25 stycznia odbyły się warsztaty komiksowe. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest komiks, ale przede wszystkim stworzyły swoje własne prace. Były to niezwykle twórcze, radosne i bardzo kolorowe zajęcia.

„Witajcie w naszej bajce” to hasło ostatniego dnia Ferii w Bibliotece. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych bohaterach literackich, wspólnie z panią Bożeną Mrozowską – Gozdołek tworzyły baśń pt. „Sen Ślimaczka Pełzaczka”. Nie zabrakło wspólnych zabaw ruchowych, teatralnych oraz kolorowanek.

Wszystkim dzieciom, które wzięły udział w zajęciach podczas ferii SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

{gallery}Inne_wydarzenia/2024/Ferie_w_Bibliotece/galeria/{/gallery}