Wieczór przy świecach – spotkanie autorskie Magdaleny Frączek

Wieczór przy świecach – spotkanie autorskie Magdaleny Frączek

22 października 2013 r. w Bibliotece odbył się wieczór autorski Magdaleny Frączek – poetki, członka Klubu Literackiego „Erato”, instruktora terapii zajęciowej. Magdalena Frączek – sokołowianka urodzona w Ciechanowie na co dzień pracuje w Caritasie w Warsztacie Terapii Zajęciowej.

Ukończyła Studia Pedagogiczne na kierunku Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza, studia podyplomowe z zakresu Arteterapii i Terapii Zajęciowej. Od najmłodszych lat interesuje się poezją. Będąc jeszcze uczennicą Gimnazjum Nr 2 zachęcona przez polonistkę Wiesławę Kwiek, brała udział w różnych konkursach poetyckich, odnosząc sukcesy. Regularnie uczestniczyła w konkursach „Nocy poetów” w Jabłonnie Lackiej, gdzie zdobywała główne nagrody. Inspiracją do napisania wielu wierszy jest jej córeczka Oliwia, która wystąpiła na wieczorze autorskim mamy, recytując jeden z jej utworów.

Na spotkaniu wiersze Magdaleny Frączek czytała młodzież z Grupy Teatralnej „Wiraż” : Natalia Piwko – uczennica Gimnazjum Salezjańskiego, Kamila Frandt, Katarzyna Wasilczuk, Katarzyna Wyszomierska – uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie oraz poproszony przez autorkę do przeczytania wyjątkowego dla niej wiersza o tacie – Paweł Kryszczuk. O oprawę muzyczną zadbał pan Michał Soszka, który wystąpił ze swoimi uczennicami z Gimnazjum Nr 1: Natalią Przewoźnik (klarnet), Oliwią Kur i Natalią Harasimiak (śpiew). Nie zabrakło również pięknej muzyki poważnej, którą wykonała na skrzypcach Adrianna Maczuga- uczennica I Liceum Ogólnokształcącego.
Publiczność bardzo ciepło przyjęła twórczość Magdaleny Frączek, jej bardzo osobiste, wzruszające wiersze. Wśród publiczności była siedmioosobowa grupa dziewcząt z Młodzieżowego Ośrodka Opiekuńczo – Wychowawczego w Czuchowie Pieńkach wraz z opiekunami. Spotkanie zakończyło się gratulacjami i sesją zdjęciową z autorką.

{gallery}Erato/2013/Fraczek{/gallery}