Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą

Informacje zawarte na plakacie dostępne są w treści artykułu. Na plakacie znajduje się Katarzyna Bonda w okularach w czarnych oprawkach, ma na sobie czarną bluzkę. Widoczna jest tylko do prasa. Długie blond włosy zarzucone są z jednej strony przez bark na klatkę piersiową. W prawym dolnym rogu umieszczona jest zielona okładka książki z tytułem "W głąb".

5.11.2024 /wtorek/ godz. 18.00

Katarzyna Bonda to najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce. Jej książki są wydawane w 17 krajach, a tylko w rodzimym nakładzie sprzedały się w ponad trzech milionach egzemplarzy.

Prawa do edycji zagranicznych nabyły renomowane wydawnictwa, w tym Hodder & Stoughton i Random House.

Zadebiutowała w 2007 roku („Sprawa Niny Frank”), wprowadzając do polskiej literatury kryminalnej postać profilera śledczego. Serię z Hubertem Meyerem kontynuuje do dziś. Wydała szereg bestsellerowych powieści, w tym „Cztery żywioły Saszy Załuskiej” (adaptację „Lampionów”, trzeciego tomu serii można oglądać w TVN jako serial „Żywioły Saszy”), serię z detektywem Jakubem Sobieskim oraz powieści kryminalne inspirowane prawdziwymi wydarzeniami: trylogię „Wiara, nadzieja, miłość” i „Krew w piach”. W dorobku ma również dokumenty kryminalne: „Polskie morderczynie” (ekranizacja dostępna na Netflixie jako „Morderczynie”) oraz „Zbrodnia niedoskonała” i „Motyw ukryty”, napisane wspólnie z psychologiem śledczym, Bogdanem Lachem.

Zanim rozpoczęła karierę pisarską, była reporterką i relacjonowała procesy sądowe, co wyraźnie odcisnęło piętno na jej twórczości. Jej znakiem rozpoznawczym jest dogłębny research. Przed sięgnięciem po pióro, studiuje akta sądowe, przeprowadza wywiady i zgłębia tajniki śledztw, co stanowi solidną podstawę dla fabuł jej książek.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.