Warsztaty z Moniką Sawicką 2015

Warsztaty z Moniką Sawicką 2015

Monika SawickaMonika Sawicka, dziennikarka (www.superja.pl, Kwartalnik: Polki w świecie, www.twardziel.pl),  autorka powieści zwanych przez niektórych „kobiecymi” (Kruchość porcelany, Demi – sec, 7 kolorów tęczy, Kolejność uczuć, Szeptem)  i „bizneswoman” była gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pisarka przyjechała do naszego miasta na cykl spotkań z młodzieżą i dorosłymi.

15 kwietnia 2015 r. autorka spotkała się z młodzieżą z sokołowskiego Gimnazjum Nr 1 na warsztatach pt. „Emocje w procesie twórczym. Ich podział i rola”. Spotkanie składało się z trzech etapów. Pierwszym był krótki wstęp o tym, czym jest proces twórczy, jakie emocje jemu towarzyszą i w jaki sposób wpływają na osobę pisarza. Drugi i trzeci etap to zajęcia praktyczne. Uczniowie analizowali czytane przez siebie teksty oraz sami wcielali się w rolę twórcy – pisarza, a ich zadaniem było dopisanie zakończenia do czytanego wcześniej tekstu i przeczytanie go na głos. Celem tego spotkania była nauka autoprezentacji, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej oraz omówienie problemów współczesnej młodzieży.

16 kwietnia 2015 r. odbyły się warsztaty dla Szkoły Podstawowej Nr 4 pt. „Książka marzeń”. W trakcie spotkania dzieci tworzyły własną mapę – Książkę marzeń, w której każdy członek grupy miał zapisać jak wyobraża sobie swoją przyszłość, o czym marzy, co chciałby w życiu osiągnąć. Zajęcia miały się stać inspiracją do podejmowania nowych wyzwań oraz rozwijać kreatywność i wyobraźnię. Warsztaty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, młodzież chętnie i aktywnie uczestniczyła w zajęciach.

{gallery}Zdjecia/Warsztaty/Monika_Sawicka20151{/gallery}

{gallery}Zdjecia/Warsztaty/Monika_Sawicka20152{/gallery}