XXVII Turniej Wiedzy o Sokołowie i Powiecie – 2015

XXVII Turniej Wiedzy o Sokołowie i Powiecie – 2015

9 grudnia 2015 r. w Bibliotece odbył się XXVII Turniej Wiedzy o Sokołowie i Powiecie. W tegorocznej edycji wzięło udział sześć dwuosobowych drużyn z sokołowskich gimnazjów i szkół średnich. Nagrodą główną Turnieju był Puchar Przechodni ufundowany przez Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski.

Każdy uczestnik otrzymał atrakcyjne nagrody rzeczowe. Skład Komisji Turniejowej stanowili historycy: Jacek Maliszewski – przewodniczący, Barbara Filipowicz, Otylia Szybka oraz Krzysztof Flażyński – kierownik Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta MBP. Komisja czuwała nad prawidłowością przebiegu Turnieju i oceniała zmagania drużyn

w pięciu rundach. Pytania dotyczyły historii Sokołowa Podlaskiego i powiatu sokołowskiego, aktualnych wydarzeń, a także opisów pałaców, dworków i legend, związanych z naszym powiatem. IV runda była pokazem multimedialnym, po obejrzeniu którego drużyny podawały nazwę starych sokołowskich budynków. W rundzie V uczestnicy pisali test historyczny składający się z 10 pytań. Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce zajęła drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Monika Kurowska i Jakub Dmowski

II miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w składzie: Maciej Kisieliński i Agata Krakowska

II miejsce zajęła drużyna z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w składzie: Michał Nowakowski i Szymon Bartosiak

Pozostałe miejsca zajęły drużyny z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego (Piotr Kobyliński i Daniel Sawicki), Salezjańskiego Gimnazjum (Izabela Sarnecka i Izabella Tomczuk) oraz Salezjańskiego Liceum (Mateusz Trebnio i Michał Pawelec).
Nagrody ufundowane przez Miasto Sokołów Podlaski wręczyła w imieniu Burmistrza Pani Maria Truszkowska, sekretarz Miasta, która również imieniu Burmistrza podziękowała wszystkim uczestnikom i nauczycielom za pomoc w popularyzacji wiedzy z historii i tradycji naszego regionu. Turniej prowadzili Joanna Miściorak i Andrzej Rybiński – pracownicy Biblioteki.

{gallery}/Turnieje/2015{/gallery}