XXVI Turniej Wiedzy o Sokołowie i Powiecie – 2014

XXVI Turniej Wiedzy o Sokołowie i Powiecie – 2014

14 maja 2014 roku w Bibliotece odbył się „Turniej Wiedzy o Sokołowie Podlaskim”. Tegoroczny Turniej był szczególny, bowiem zorganizowany został w ramach obchodów 590-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. W 1984 roku odbył się pierwszy Turniej i potem kolejne, aż do XXV – w 2009 r.

Wszystkie dotyczyły historii, regionalizmu i współczesności Sokołowa i powiatu sokołowskiego. Tegoroczny Turniej składał się z czterech rund: pierwsza i druga obejmowały zestawy pytań z historii miasta, trzecia – miała pokazać wiedzę uczestników na temat patronów sokołowskich ulic i historii Biblioteki Miejskiej. W czwartej rundzie – pokazie multimedialnym – drużyny miały za zadanie podać prawidłowe nazwy obiektów ze na zdjęć starego Sokołowa, przedstawionych w prezentacji. W Turnieju wzięło udział pięć 2-osobowych drużyn z sokołowskich szkół: Publicznego Gimnazjum Nr 1, Publicznego Gimnazjum Nr 2, Gimnazjum Salezjańskiego, Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.

Drużyny oceniała Komisja w składzie: dr Rafał Dmowski – pracownik naukowy Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach, Barbara Filipowicz – historyk, Mieczysław Sobieszczak – Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta i Jacek Maliszewski – historyk. Po wysłuchaniu odpowiedzi na pytania turniejowe i według prowadzonej punktacji, Komisja przyznała:

I miejsce drużynie z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego

II miejsce drużynie z Publicznego Gimnazjum Nr 2

III miejsce drużynie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
Zwycięska drużyna otrzymała z rąk Burmistrza – Puchar ufundowany przez Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski; drużyny, które zajęły pierwsze trzy miejsca – dyplomy dla swoich szkół zaś wszyscy uczestnicy – nagrody rzeczowe w postaci odtwarzaczy mp4 i mp3, słuchawki do komputerów i pendrive. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji turnieju, tym razem pod hasłem – „Turniej Wiedzy o Sokołowie i Powiecie”.

{gallery}/Turnieje/2014{/gallery}