Spotkanie z Jackiem Komudą

Spotkanie z Jackiem Komudą

26 maja 2022r. w naszej Bibliotece gościł Jacek Komuda – pisarz i historyk. Jest autorem kilkudziesięciu powieści i opowiadań historycznych, których akcja rozgrywa się w większości w czasach Polski sarmackiej.

Najpopularniejsze z nich to: Diabeł Łańcucki, Bohun, Hubal, Krzyżacka zawierucha, Wilcze gniazdo, Westerplatte, Samozwaniec, Galeony wojny oraz zbiory opowiadań Czarna bandera, Imię bestii, Opowieści z Dzikich Pól. Pisarz zasłynął także jako współautor gry fabularnej Dzikie Pola oraz scenariuszy do gier wideo Earth 2160 oraz Deadfall Adventures. Był redaktorem miesięcznika „Gamestar”, związany był także z magazynem „Click!” i „Komputer Świat Gry”.

Spotkanie połączone było z przedpremierowym pokazem odcinka pilotowego serialu historycznego, którego scenariusz oparty jest na powieści Jacka Komudy pt.: Diabeł łańcucki. Pisarz opowiadał o kulisach tworzenia serialu, doborze aktorów i problemach, z którymi ekipa stykała się na co dzień.

Licznie zebrana publiczność z ogromną uwagą i zainteresowaniem obejrzała pokaz, po którym nastąpiła lawina pytań, na które pisarz odpowiadał chętnie i wyczerpująco.

Po spotkaniu czytelnicy mogli kupić książki z autografem autora. {gallery}Spotkania_zdjecia/2022/Jacek_Komuda{/gallery}