Bal u Królowej Śniegu

Bal u Królowej Śniegu

11 lutego 2015 r. w Bibliotece odbył się „BAL U KRÓLOWEJ ŚNIEGU” dla przedszkolaków. Gościliśmy w naszych progach dzieci z Przedszkola Nr 2, Przedszkola Nr 3, Przedszkola Nr 4, Przedszkola Nr 5 oraz z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Puchatka”.

Na początku zabawy mogliśmy podziwiać młodzież z Grupy Teatralnej „Wiraż” w adaptacji bajki Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”. W rolach głównych wystąpili: Katarzyna Wasilczuk (Gerda), Maciej Tyszko (Kaj), Katarzyna Wyszomierska (Królowa), Kamila Frandt (Eskimoska/Wrona), Paulina Krakowska (Rozbójniczka), Andrzej Rybiński (Renifer Ren), Grzegorz Gawrysiak i Bartłomiej Skibniewski (Śnieżne Pantery). Dzieci z zachwytem przyglądały się grze aktorskiej swoich starszych kolegów oraz cudownym dekoracjom, wprowadzającym w iście bajkowy nastrój. Po występie na holu Biblioteki rozpoczęły się tańce. Wróżki, księżniczki, rycerze, kowboje i wiele innych bajkowych postaci pląsało w takt najbardziej znanych i lubianych piosenek.

Impreza zorganizowana na zakończenie karnawału zachwyciła najmłodszych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się błyszczące, bajkowe dekoracje wykonane przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz panią Teresę Nowakowską. Akcesoria dekoracyjne wypożyczone zostały ze Sklepu „Decor” w Sokołowie Podlaskim.

{gallery}Wiraz/2015{/gallery}