Dezinformacja – plakat

Plakat zapraszające na spotkanie o dezinformacji w dniu 6 maja 2024 o godz. 17:00.

„Dezinformacja – jak rozpoznawać
i chronić się przed fałszywą informacją?”

„Dezinformacja – jak rozpoznawać i chronić się przed fałszywą informacją?” to tytuł naszego pierwszego spotkania w ramach projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”.

Celem spotkania jest pokazanie jak niebezpieczna jest dezinformacja dla każdego z nas. W jaki sposób działa, jak doświadczamy jej negatywnych skutków oraz jak się przed nią bronić.

Kto tworzy fałszywe informacje i w jakim celu? Jak odróżnić fake newsa od rzeczywistej informacji? Z jakich źródeł warto czerpać wiedzę? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć 6 maja w Bibliotece.

Gościem spotkania będzie dr Bartłomiej Zapała – ekspert sieci Team Europe Direct, który rozwieje wszelkie wątpliwości w kontekście dezinformacji, a także pokaże kilka przykładów dezinformacji i manipulacji, które pojawiały się w opinii publicznej.

Dr Bartłomiej Zapała – dziennikarz i wykładowca, dyrektor Akademickiej Szkoły Podstawowej w Kielcach. Prezes Zarządu Fundacji Future for Europe. Laureat Europejskiej Nagrody Obywatelskiej. Ekspert sieci Team Europe Direct. Specjalizuje się w informowaniu i komentowaniu procesu integracji europejskiej i wpływu, jaki UE wywiera na codzienne życie mieszkańców.

Projekt Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce realizowany przez Fundację Civis Polonus.