XXIX Konkurs im. K. Makuszyńskiego – el. powiatowe – 2012

XXIX Konkurs recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego
eliminacje powiatowe – 2012

Dnia 22 i 23 maja 2012 r. odbyły się powiatowe eliminacje XXIX Konkursu Recytatorskiego im. K. Makuszyńskiego.

Zwycięzcy eliminacji miejskich i gminnych prezentowali wiersz i prozę wybranego autora na konkursie powiatowym. Dnia 22 maja odbyły się przesłuchania grupy młodszej (ucz. kl. I-III), a 23 maja- grupy starszej (kl. IV-VI). Komisja w składzie: Maria Zdun, Grażyna Kisielińska i Bogumiła Korbuszewska po przesłuchaniu 22 recytatorów w grupie młodszej i 21 w grupie starszej przyznała:
w pierwszej grupie wiekowej

Wyróżnienia: Oliwii Frąc ze Sz. P. w Kosowie Lackim, Julii Kur ze Sz. P. w Sterdyni, Paulinie Znamierowskiej ze Sz. P. w Bielanach

w drugiej grupie wiekowej

Wyróżnienia: Aleksandrze Andrzejczuk ze Sz. P. w Wyrozębach, Oldze Gąsowskiej ze Sz. P. Nr 4 w Sokołowie Podlaskim, Katarzynie Kondrackiej ze Sz. P. w Jabłonnie Lackiej.

Zwycięzcy będą reprezentować powiat sokołowski 5 czerwca na finale rejonowym w Siedlcach. Recytatorów nagrodzono książkami i dyplomami. Miłą niespodzianką dla uczestników konkursu był występ grupy teatralnej „Wiraż”, która zaprezentowała trzy inscenizacje z książek: „Awantura o Basię” i „O dwóch takich co ukradli księżyc” Kornela Makuszyńskiego oraz scenkę z powieści „Chata za wsią” Józefa Ignacego Kraszewskiego.

{gallery}Makuszynski/2012/{/gallery}