Spotkanie Bibliotecznego Klubu Książki

Spotkanie Bibliotecznego Klubu Książki

Pierwsze tegoroczne spotkanie Bibliotecznego Klubu Książki odbyło się 13.02.2024. Jak za każdym razem rozmawialiśmy o ostatnio przeczytanych książkach – takich co wywarły szczególne wrażenie i godnych polecenia.

Tematyka i rodzaje literatury były bardzo zróżnicowane tak jak upodobania czytelnicze uczestników. Dzięki takiemu dzieleniu się wrażeniami jest okazja, by sięgnąć po coś innego niż zwykle się czyta. Głównym tematem spotkania były książki przyrodnicze. Klubowiczów zaciekawiły książki o bocianie, relacjach ze zwierzętami i ekologiczne Petera Wohllebena. Z racji tego, że niedawno w okolicznych lasach pojawiły się wilki i wzbudziły niemałą sensację wśród mieszkańców rejonu omawialiśmy książki o tych zwierzętach. Wilk jest bardzo mądrym i ciekawym zwierzęciem – wbrew obiegowym opiniom wcale nie strasznym i nie agresywnym. Jest nawet bardzo płochliwy i boi się ludzi. By zachować ostrożność i czuć się bezpiecznie trzeba jednak przestrzegać podstawowych zasad. Warto też poznać zwyczaje tego dzikiego zwierzęcia. Z tych i innych względów zachęcamy by sięgnąć po książki o wilkach. Kilka ciekawych i sprawdzonych merytorycznie pozycji poleciła obecna na spotkaniu pani Olga Pytel weterynarz i obserwatorka okolicznej przyrody.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe spotkanie i zapraszamy już na następne, które odbędzie się 12.03.2024 o godz. 18.00. Tematem marcowego spotkania będą książki Wydawnictwa Paśny Buriat.

Strony: 1 2 3