Książki, które zmieniają podejście do życia

Książki, które zmieniają podejście do życia

Na spotkaniu Bibliotecznego Klubu Książki, które się odbyło 16.04.2024 r. rozmawialiśmy o książkach, które zmieniają podejście do życia. Już samo czytanie pozytywie wpływa na czytelnika. Każda lektura, nawet tych najprostszych pozycji, rozwija mózg i jego zdolności, nie mówiąc o przyjemnym spędzeniu czasu.

Warto jednak sięgnąć po książki, które mogą radykalnie wpłynąć na to, jak żyjemy i co myślimy o sobie, czy o otaczającym nas świecie. Książki, które korzystnie zmieniają sposób myślenia to bardzo szerokie pojęcie i mieści się w nim wiele pozycji. Należą do nich te, które poprawiają nam humor np. komedie, zbiory satyr i fraszek. Mogą to być biografie osób, które są naszymi autorytetami. Praktyczne poradniki z danej dziedziny, mobilizujące do działania. Powieści, których bohaterowie optymistycznie i kreatywnie zmieniają swoje życie. Takie, których czytanie skłoniło do refleksji i zastanowienia się nad dalszym postępowaniem albo wywarły tak silne wrażenie, że odmieniło to nasze patrzenie na świat. Zalicza się do nich Święte Księgi. Najpowszechniejsze i najczęściej czytane: Biblia, Koran czy Tora. Są to też teksty „dające do myślenia” i zawierające ciekawe prawdy życiowe. Klasycznym jednak przykładem będą tutaj książki psychologiczne i motywacyjne, które w bezpośredni sposób pokazują, co możesz zmienić w swoim życiu i jak tego dokonać.

W tak zróżnicowany sposób uczestnicy interpretowali temat spotkania. Dyskusja była długa i wyjątkowo interesująca.

Wszystkim, przybyłym na spotkanie oraz biorącym udział w tej ciekawej rozmowie bardzo dziękujemy. Tych, którzy nie mogli przyjść lub zastanawiają się nad przyjściem serdecznie zapraszamy na kolejne, które odbędzie się 14.05.2024 r. Tematem spotkania będą książki o miłości.

{gallery}Klub_ksiazki/2024/Kwiecień/galeria{/gallery}