Warsztaty etnograficzne

Warsztaty etnograficzne

18 listopada 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty etnograficzne dla dzieci i ich opiekunów, zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Pracownia Etnograficzna.

Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego skupia w swoich szeregach przede wszystkim etnografów i antropologów kultury. Organizacja powstała w 2006 roku w Warszawie z inicjatywy absolwentów i studentów Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Pracownia realizuje projekty badawcze, dokumentacyjne, edukacyjne i popularyzatorskie. Wraz z trzema innymi organizacjami od 2010 roku współtworzymy otwarte miejsce na kulturę w Warszawie – Pracownię Duży Pokój, nagrodzoną w konkursie S3KTOR.

Prowadząca warsztaty, pani Justyna Orlikowska, pokazała dzieciom jak i w co bawią się ich rówieśnicy z całego świata. Uczestnicy poznali dawne sposoby na nudę, oraz gry i zabawy popularne wśród dzieci także w czasach starożytnych. Nasi najmłodsi czytelnicy z zainteresowaniem słuchali opowiadań pani Justyny, oglądali też zabawki przywiezione przez gościa. Po części „teoretycznej” przyszedł czas na zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy warsztatów wykonywali kukiełki podobne do tych z Indonezyjskiego Teatru Cieni. Pośród gwaru, śmiechu i żartów powstały wspaniałe prace, a uśmiechnięte twarze dzieci świadczyły o tym, że miło spędziły u nas czas.

{gallery}/Inne_wydarzenia/2023/Wrsztaty_etnograficzne/galeria{/gallery}