Wieczór poezji świątecznej

Wieczór poezji świątecznej

Zimowe miesiące nieodzownie kojarzą się z choinką, kolędami i spotkaniami w gronie rodziny i przyjaciół. W takiej właśnie atmosferze ciepła i serdeczności 23 stycznia 2014 r. odbył się w Bibliotece drugi już w tym roku „Wieczór przy świecach”.

 Tym razem upłynął on pod znakiem poezji świątecznej i kolęd. Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Biblioteki, Hanna Lecyk, przypominając zebranym historię i ideę Świąt Bożego Narodzenia a potem zespół wokalno-instrumentalny „Dobrogost-Band” pod kierownictwem nauczyciela muzyki Michała Soszki umilał wieczór śpiewem i muzyką wykonując współczesne kolędy i pastorałki pomiędzy recytacją wierszy o tematyce świątecznej. Zespół wystąpił z programem kolędowym, który zaprezentowany był podczas wigilii miejskiej w Węgrowie w Kościele św. Antoniego. Publiczność wprost entuzjastycznie przyjęła gości z Węgrowa. Wiersze prezentowane podczas wieczoru były autorstwa członków Klubu Literackiego Erato: Lucyny Woźnicy, Wiesławy Kwiek, Magdaleny Frączek, Ryszarda Chacińskiego, Piotra Krzemieniewskiego, Henryka Rymuzy, Ireny Filipczuk, Lucyny Maksimiak, Bożeny Mrozowskiej, Zygmunta Kusiaka, Witolda Zembrowskiego, Danuty Kalinowskiej i s.Ireny Jezierskiej. Mówili zaś wiersze członkowie grupy teatralnej „Wiraż”: Mateusz Chadaj, Klaudia Szczekutek, Katarzyna Wasilczuk i Maciej Tyszko; pracownicy Biblioteki: Bartłomiej Skibniewski i Andrzej Rybiński, a także zaproszeni goście: Michał Protasiewicz i prezentujący własne utwory: Danuta Kalinowska i Adam Końca (lekarz i poeta z Siedlec).

Zespół wokalno-instrumentalny „DOBROGOST BAND” z Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie istnieje od września 2010 roku. Prowadzi go nauczyciel muzyki Michał Soszka. Podczas zajęć uczniowie maja możliwość nauki gry na gitarze, perkusji i pianinie. Celem spotkań jest doskonalenie warsztatu muzycznego oraz umiejętności gry na tych instrumentach. Członkowie zespołu poznają popularne utwory muzyczne lat 80 i 90 oraz współczesne przeboje. Koncerty grupy „DOBROGOST BAND” uatrakcyjniają uroczystości szkolne i miejskie. Grupa bierze udział w przeglądach i konkursach muzycznych. Członkowie zespołu chętnie prezentują na zajęciach własne pomysły i propozycje interpretacji utworów muzycznych. W maju 2013 roku została nagrana płyta z popularnymi utworami muzyki rockowej w wykonaniu młodych artystów z gimnazjum. Stanowi ona podsumowanie trzyletniego dorobku pracy zespołu. W planach grupy jest nagranie kolejnej płyty.

{gallery}Erato/2014/Wieczor_poezji{/gallery}