Spotkanie z twórczością Piotra Krzemieniewskiego

Spotkanie z twórczością Piotra Krzemieniewskiego

Dnia 13 czerwca 2018 r. w Bibliotece Miejskiej odbyło się spotkanie autorskie Piotra Krzemieniewskiego – członka Klubu Literackiego „Erato”. Autor promował swoją książkę „Pół żartem, pół serio”.

Publiczność mogła wysłuchać wierszy religijnych, o ojczyźnie, a także o miłości, rodzinie oraz fraszek.

Wiersze Piotra Krzemieniewskiego są satyrycznym opisem rzeczywistości. Autor jest trafnym obserwatorem otaczającego nas świata, potrafi zauważyć piękno i radość, ale i to co jest smutne, co nas boli a nawet przeraża.

Piotr Krzemieniewski interesuje się także historią, w tym dziejami swojej rodziny. W domowym mini-muzeum gromadzi zabytkowe przedmioty. Zaangażowanie przodków w walkę o wolną ojczyznę miało wpływ na tematykę jego twórczości.

Licznie zgromadzona w Bibliotece publiczność mogła wysłuchać wierszy prezentowanych przez samego autora oraz pracowników Biblioteki: Joannę Miściorak, Bożenę Mrozowską – Gozdołek, Grzegorza Gawrysiaka i Piotra Rybaka.

O oprawę muzyczną zadbał Lech Zakrzewski, który trafnie dobrał utwory muzyczne do wierszy. Na zakończenie spotkania wystąpił zespół wokalny „Seniorynki” działający w Sokołowskim Ośrodku Kultury, rozbawiając publiczność nie tylko piosenkami, ale również humorystycznymi skeczami.

{gallery}Erato/2018/Krzemieniewski{/gallery}