Spotkanie z poezją Marianny Popławskiej

Spotkanie z poezją Marianny Popławskiej

Dnia 10 maja 2022 r. w ramach Klubu Literackiego Erato działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z poezją Marianny Popławskiej – polonistki, harcerki.

Autorka urodziła się w Węgrowie, a dzieciństwo spędziła w malowniczo położonej wsi Orzeszówka na pograniczu powiatu węgrowskiego i sokołowskiego. Obecnie jest na emeryturze i nadal pracuje w Szkole Podstawowej w Niecieczy, z którą związana jest od 1984 roku. Twórczość Marianny Popławskiej to, w większości, poetyckie powroty do lat dzieciństwa, przepełnione tęsknotą za tym, co bezpowrotnie minęło a głęboko zostało w pamięci. Inspiracją wierszy autorki jest również otaczająca nas przyroda.

Twórczość poetki prezentowali: Małgorzata Popowska, Gabriela Toczyska, Franek Kryszczuk
z Bibliotecznej Grupy Teatralnej „Wiraż”, Paweł Kryszczuk – pracownik Sokołowskiego Ośrodka Kultury i Katolickiego Radia Podlasie, członkowie Klubu Literackiego Erato: Wiesława Kwiek, Ewa Skarżyńska, Irena Filipczuk, Teresa Młynik, Bożena Mrozowska-Gozdołek oraz Lech Zakrzewski, który zadbał jednocześnie o oprawę muzyczną wieczoru. Wiersze autorki czytały również jej uczennice: Marta Dąbrowska, Kamila Dąbrowska, i Julia Dąbrowska, która grała również na skrzypcach.
Na zakończenie spotkania, poezję autorki zaprezentowały jej koleżanki: Bożenna Hardej, Wiesława Kapusta, Barbara Żaboklicka, Maria Janista i Marianna Kobylińska.

Spotkanie przebiegało w miłej, serdecznej atmosferze, autorka wysłuchała o sobie wiele ciepłych słów, które niejednokrotnie ją wzruszyły. Nie zabrakło gratulacji oraz kwiatów od przybyłych gości. {gallery}Spotkania_zdjecia/2022/Marianna_Poplawska{/gallery}