Spotkanie z Ewą Skarżyńską

Spotkanie z Ewą Skarżyńską

7 listopada 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim odbyło się spotkanie z poezją i malarstwem Ewy Skarżyńskiej – członkinią Klubu Literackiego Erato, nauczycielką języka angielskiego w I Liceum Ogólnokształcącym.

Autorka podzieliła się z publicznością swoją pasją, opowiadała o przygodzie z pisaniem wierszy, jak również o swoich rysunkach i obrazach. Jej ulubionym cytatem są słowa Artura Rimbaud „Kolor mnie ma, ma mnie na zawsze, ja i kolor to jedno”. Wiersze Ewy Skarżyńskiej są często uzupełnieniem jej malarstwa, a kolor przenika do słów.

Poezję autorki prezentowali: Agata Kwapisz, Emilia Mazańska i Kacper Borowy. Oprawa muzyczna przygotowana była przez Szkołę Muzyczną I Stopnia im. Michała Kleofasa Księcia Ogińskiego. Wystąpili: Jan Tomaszewski, Julia Putkowska, Emilia Zawadzka, Michał Wcisłak, Julia Rytel, Maciej Gołoś, Wojciech Rusiniak i pan Ariel Lichaczewski.
Spotkaniu poetyckiemu Ewy Skarżyńskiej towarzyszyła wystawa jej prac malarskich i rysunkowych, którą można zwiedzać w Bibliotece do 30 listopada.

{gallery}/Spotkania_zdjecia/2023/Ewa_Skarzynska{/gallery}