Promocja książki Mariana Pietrzaka

Promocja książki Mariana Pietrzaka

Pan Marian Pietrzak znany jest wszystkim mieszkańcom Sokołowa Podlaskiego i okolic. Zasłynął jako społecznik, regionalista oraz pasjonat historii.

Na swojej posesji założył jedyne w najbliższej okolicy prywatne muzeum-skansen i prowadził je do końca 2013 roku. Swoją ogromną wiedzę na temat historii naszego miasta pan Marian przekazał w kilku książkach: „Sokołów Podlaski w latach 1939-44. Pamiętnik z czasów okupacji”, „Sokołów Podlaski dawniej i dziś”, „Jaćwingowie – powieść historyczna z czasów Kazimierza Sprawiedliwego”, „Dwory, folwarki, pałace zachodniego Podlasia” i „Cmentarze Ziemi Sokołowskiej. Duchy i Sny”. Wydał także tomik poezji „Wiersze Ziemi Podlaskiej”. Publikacje te cały czas cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników, a niektóre z nich były kilkakrotnie wznawiane.
11 grudnia 2014 r. czytelnicy naszej Biblioteki mogli po raz kolejny spotkać się z twórczością pana Mariana. Wieczór ten był promocją drugiego wydania książki pt. „Sokołów Podlaski w latach 1939-44. Pamiętnik z czasów okupacji”. W trakcie wieczoru publiczność wysłuchała fragmentów książki pana Mariana przeczytanych przez Macieja Tyszko oraz pracowników Biblioteki: Grzegorza Gawrysiaka, Bartłomieja Skibniewskiego i Andrzeja Rybińskiego. Teksty przeplatane były pieśniami patriotycznymi w wykonaniu młodzieży z zespołu wokalno-muzycznego z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Sokołowie Podlaski w składzie: Karolina Królikowska, Paulina Leoniec, Anna Garczyńska, Ola Kowalska, Ola Lusińska, Emilia Kurełek, Natalia Harasimiuk, Piotr Sobolewski pod kierunkiem Michała Soszki.
Wieczór upłynął w miłej atmosferze, a po spotkaniu widzowie mogli kupić najnowsze wydanie książki naszego gościa wraz z dedykacją.

{gallery}Erato/2014/Pietrzak{/gallery}