Gminna Biblioteka Publiczna w Sterdyni

9 biblioteki w powiecie2

Gminna Biblioteka Publiczna w Sterdyni

KATALOG KSIĘGOZBIORU

08 – 320 Sterdyń, ul. Lipowa 2
fax/tel. 25 787 02 65
e-mail: gok.sterdyn@wp.pl

pracownicy:
Anna Kur – dyrektor
Aneta Szajko – bibliotekarz

godziny pracy:
poniedziałek / piątek 8.00 – 16.00

Księgozbiór Biblioteki liczy 14.604 woluminów oraz 238 sztuk zbiorów specjalnych. W 2019 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sterdyni zostało zarejestrowanych 251 czytelników i wypożyczono 3826 woluminy na zewnątrz. Bibliotekę w 2019 roku odwiedziło 1678 czytelników. Biblioteka prowadzi wypożyczalnię elektroniczną korzystając z programu komputerowego SOWA 2. Na koniec 2019 roku w bazie komputerowej Biblioteki znajdowało się 8274 rekordów.

Gminna Biblioteka Publiczna w Sterdyni w 2019 roku wzbogaciła się o 467 woluminów: z dotacji Organizatora zakupiono 231 woluminów na kwotę 4500 zł., w darze od czytelników pozyskano 50 woluminów na kwotę 1000,00 zł.

Biblioteka prowadzi działalność kulturalno – oświatową wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i do stałych form należą: propagowanie poezji twórców z terenu gminy, konkursy wiedzy o książce, spotkania autorskie, eliminacje gminne konkursów recytatorskich organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sokołowie Podlaskim, zajęcia i zabawy z dziećmi i młodzieżą, wystawy tematyczne.

Współpracuje również z innymi bibliotekami, instytucjami kultury, podmiotami prowadzącymi działalność kulturalną, stowarzyszeniami i związkami twórców i artystów oraz organami władz publicznych zajmujących się działalnością kulturalną.

Najważniejsze imprezy w Bibliotece organizowane z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w 2019 r.: Bal Kostiumowy, Ferie w GOKiS, Bal ostatkowy, Dzień Kobiet, Spotkanie Balladowe z Lechem Zakrzewskim, Konkurs „Najaktywniejszy czytelnik”, Rodzinny Konkurs Plastyczny Zajączek Wielkanocny, Lekcja biblioteczna dla dzieci z Gminnego Przedszkola w Łazowie, Konkurs Fotograficzny Gmina Sterdyń wiosną, XXXVI Konkurs Recytatorski dla dzieci im. Kornela Makuszyńskiego, VII Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu, Gminny Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej, Wakacyjne czwartki, Wakacyjne spotkania pod gruszą, Letni Piknik w Sterdyni, Narodowe Czytanie, III Gminny Hubertus, XIX Dzień Papieski, Gminne Obchody Święta Niepodległości, XII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. K.I.Gałczyńskiego, Promocja Książki Mgliste sny minionych dni, Przegląd zespołów kolędniczych, Konkurs Plastyczny Święty Mikołaj.