XXVI Konkurs im. K. Makuszyńskiego – el. powiatowe – 2009

XXVI Konkurs recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego
eliminacje powiatowe 2009

W dniu 19 i 20 maja 2009 r. odbyły się eliminacje powiatowe XXVI Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego.

19 maja wystąpiły dzieci z młodszej grupy wiekowej (kl. I-III), a 20 maja – z grupy starszej (kl. IV-VI). Recytatorzy ze szkół podstawowych z miasta i powiatu sokołowskiego prezentowali jeden utwór poetycki oraz fragment prozy dowolnego autora. Poziom recytacji był bardzo wysoki. Komisja w składzie: Jadwiga Gąszczak, Bogumiła Korbuszewska i Bożena Mrozowska miała duży problem z wytypowaniem zwycięzców – reprezentantów powiatu sokołowskiego na finale rejonowym w Siedlcach. Po przesłuchaniu 25 osób w grupie młodszej i 18 w grupie starszej Komisja postanowiła przyznać:

Na finał rejonowy w Siedlcach, 4 czerwca 2009 w Centrum Kultury i Sztuki, zakwalifikowali się z młodszej grupy wiekowej: Aleksandra Zdzieborska, Ignacy Sidorzak i Jan Popowski, ze starszej grupy wiekowej: Eliza Onisko, Izabela Borowska, Natalia Dmowska i Monika Prokopczuk.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy, a w dniu 20 maja nagrody i wyróżnienia wręczał wiceburmistrz Sokołowa Podlaskiego, Pan Jerzy Maksjan.

{gallery}Makuszynski/2009/Eliminacje_powiatowe/{/gallery}