Majowe spotkanie BKK - 05.2024

„Kształtem miłości piękno jest” … tak pisał C.K.Norwid. A jak ją przedstawiali i opisywali inni autorzy? O tym było ostatnie spotkanie Bibliotecznego Klubu Książki, które odbyło się 14.05.2024. Temat stary jak świat i poruszany wszędzie. Praktycznie nie ma gatunku, rodzaju czy typu literatury, gdzie nie byłoby miłości.

Zdjęcie przedstawia książki ułożone na stoliku w dwa stosy po kilka książek. Obok nich stoi kwiat z  zielonymi małymi listkami w czarne doniczce. W ziemie wetknięto kilka długich drewnianych patyczków w końcach których znajdują się różne uśmiechnięte buźki (emotikony). Za stolikiem z książkami znajduje się duża, okazała paprotka.

Książki, które zmieniają podejście do życia

Na spotkaniu Bibliotecznego Klubu Książki, które się odbyło 16.04.2024 r. rozmawialiśmy o książkach, które zmieniają podejście do życia. Już samo czytanie pozytywie wpływa na czytelnika. Każda lektura, nawet tych najprostszych pozycji, rozwija mózg i jego zdolności, nie mówiąc o przyjemnym spędzeniu czasu.

Marcowe spotkanie BKK

Drugie już spotkanie Bibliotecznego Klubu Książki odbyło się 12 marca 2024 r. Głównym tematem były książki Wydawnictwa Paśny Buriat. Zostało ono wymyślone w miejscu dosłownie i w przenośni przesiąkniętym magią Wschodu, mianowicie na ganku domu współzałożyciela wydawnictwa Piotra Malczewskiego.

Spotkanie Bibliotecznego Klubu Książki

Pierwsze tegoroczne spotkanie Bibliotecznego Klubu Książki odbyło się 13.02.2024. Jak za każdym razem rozmawialiśmy o ostatnio przeczytanych książkach - takich co wywarły szczególne wrażenie i godnych polecenia.

Marcowe spotkanie DKK - 2022

14 marca 2022 r. odbyło się kolejne spotkanie miłośników książek. Tym razem w ramach cyklicznych spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawialiśmy o reportażach Wydawnictwa Czarne.

Styczniowe spotkanie DKK - 2020

29 stycznia 2020 r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Klubu Książki „Zielona Gęś”. Klubowicze skupili się tym razem na reportażach Mariusza Szczygła – laureata Nagrody Literackiej Nike 2019. 29 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Klubu Książki „Zielona Gęś”. Klubowicze skupili się tym razem na reportażach Mariusza Szczygła – laureata Nagrody Literackiej Nike 2019.

Majowe spotkanie DKK - 2019

W dniu 29 maja 2019 r. odbyło się spotkanie Klubu Książki „Zielona Gęś”, które przebiegło jak zwykle w miłej atmosferze. Dyskutowano na temat przeczytanych książek.

DKK Szczygiel

Zapraszamy Czytelników do recenzowania przeczytanych książek naForum Dyskusyjnego Klubu Książki "Zielona Gęś"